Олімпійський тиждень

08.09.2018, 17:40

       Ось як яскрава пройшов «Олімпійський тиждень» у нашому садочку.

     У народі існує багато легенд про випробування прийому в козаче товариство. Розповідають, що після того, як хлопець перехреститься, його пригощали пекучим від перцю борщем. Новачок мав його з’їсти, запиваючи гіркою водою. Опісля новачка вели туди, де на Дніпрі – лежала перекинута між скелями колода: хлопець мав пройти тим ,,містком”, не зірвавшись у воду. Подолавши цей іспит, майбутній козак повинен був пропливти певну відстань проти течії в смузі Дніпровських порогів.

         Алей то ще не все. Хлопець повинен був, осідлавши дикого лошака – чолом до хвоста, – без сідла й вуздечки проскакати полем і повернутися неушкодженим. Якщо хлопець ,,на дикому лошаку скакав”, то це означало – у козаки годиться.

          І у нашому зкладі 4 та 5 вересня пройшли серед вихованців старших груп (№4, №8) та їх батьків спортивні змагання «Козацькі розваги» з метою ознайомлення дітей з історією Запорізьського козацтва.

        На цьому заході була створена атмосфера свята та прояву позитивних емоцій. Всі проведені змагання сприяли фізичному розвитку дітлахів, виховували колективізм, сміливість, рішучість, моральні та естетичні почуття.

          У групі «Веселка» №4 почесним гостем на святі був дідусь вихованця Науменко Вані – Юрій Васильович Деніченко  – ветеран гиревого спорта (у минулому шахтар,68 років), який розповім всім присутнім про свої перемоги у спорті на змаганнях різного рівня.

         У 2012 р. став чемпіоном світу по гиревому спорту в Італії. Павлоградець виступав в ваговій категорії до 80 кг. За 10 хвилин 166 раз товкнув дві пудові гири, а у ривці 210 раз підняв одну гирю. Юрий Дениченко впевнений, що вправи з гирями корисні для здоров’я, особливо, коли мова йде о здоров’ї чоловіків у віці. «Коли не займаюсь, відчуваю себе старим і розбитим, а завдяки тренировкам продовжую собі сили і молодість», – говорить Юрий Васильович.

      А наприкінці свята аш гість подарував глядачам свій виступ з підкидання пудових гирь. Дякуємо Вам, Юрий Васильович! Міцного Вам здоров’я, миру та нових перемог!

Наші славні козаки

Позмагались залюбки.

Всі здолали перешкоди

Пройшли крізь вогонь і воду.

         Після сьогоднішніх наших змагань в дітей залишиься світла пам’ять про славні подвиги наших предків-запорожців.

        Отож, пам’ятаєте, дорогі діти, що ви є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен з вас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!

Молодша група (5, 6, 9)

Середня група (3, 7)

Старша група (4, 8)