Сторінка психолога

          У цей складний життєвий час, в період адаптивного карантину, важливіше залишатися людяними, чуйними та небайдужими один до одного. Виховання доброзичливого ставлення до однолітків і дорослих та розвиток навичок позитивної соціальної поведінки є одними з пріоритетних напрямків роботи педагогів закладу.

             Дослідження свідчать, що останнім часом значно збільшилася кількість дітей дошкільного віку з підвищеною тривожністю. Однією з основних причин такої негативної динаміки є жорстоке поводження з дітьми. Дитинство – пора становлення особистості. І саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги і захисту. Тож найближче оточення має забезпечити дитині належний догляд та турботу, а головне – безпечне і радісне існування.

            У лютому у нашому садочку відбулося «Свято Дружби», на якому діти зустрілися зі своїми улюбленими героями Фіксиками. Разом з ними діти поринули у світ дружніх стосунків, вчилися дружити та миритися, аналізували життєві ситуації, засвоювали правила дружби.  На протязі всієї розваги у дітей формувалися навички спілкування один з одним, розвивалося вміння керувати своїм емоційним станом.

                 Практичний психолог ЗДО Бондаренко О.В. провела провела  інтегровані заняття з вихованцями старших груп «Школа друзів та подруг». Головною метою цих занять була профілактика боулінгу;  формування уявлення про поняття дружби, як про соціальну та моральну цінність, що передбачає щирість, довіру, взаємну симпатію, взаємодопомогу. Діти практикували і визначали причинно-наслідкові зв’язки у вчинках засобами розв’язання проблемно-пошукових ситуацій, аргументовано доводили власні думки, визначали головні ознаки дружніх взаємин. Ці зустрічі залишили відчуття свята та створювали радісний настрій у  вихованців.

Скільки людині потрібно друзів?

Як гадаєш, скільки треба мати друзів, аби почуватися щасливим? Одного, двох, чи, може, кілька десятків? Дотепна притча про дружбу від Бориса Крумера відповість на це риторичне питання і допоможе розставити усі крапки над «і».

Учень прийшов до Вчителя і запитав його:

— Вчителю, скільки друзів повинно бути у людини – один чи багато?

— Все дуже просто, – відповів Учитель, — зірви мені он те червоне яблуко з верхньої гілки.

Учень задер голову і відповів:

— Але воно дуже високо висить, Учителю! Мені не дістати.

— Поклич друга, нехай він допоможе тобі, — відповів Майстер.

Учень покликав іншого учня і став йому на плечі.

— Мені все одно не дістати, Учителю, — промовив засмучений учень.

— У тебе більше немає друзів? — посміхнувся Учитель. Учень покликав ще приятелів, які  стали підійматися один одному на плечі та спини, намагаючись побудувати живу піраміду. Але яблуко висіло занадто високо, піраміда розсипалася, і учень так і не зміг зірвати жадане яблуко.

Тоді Вчитель покликав його до себе:

— Ну, ти зрозумів, скільки людині потрібно друзів?

— Зрозумів, учитель, — сказав учень, потираючи забитий бік, — багато — щоб усі разом ми змогли вирішити будь-яку проблему.

— Так, — відповів майстер, засмучено похитуючи головою, — дійсно, потрібно багато друзів. Щоб серед усього цього збіговиська гімнастів знайшовся хоча б один розумний чоловік, який здогадався б принести драбину!

Сім’я – одна з найважливіших цінностей, створених людством за період існування. Сім’я, родина – своєрідний центр формування особистості дитини, виховання її характеру, волі, громадської свідомості. Любов і дружба, взаємна підтримка батька й матері для дитини – приклад для наслідування. 

У нескінченному вирі життєвих проблем і турбот сучасні батьки часом забувають про найдорожче: своїх дітей. Намагаючись забезпечити матеріальний добробут, подеколи забувають про набагато цінніші речі: спільно проведений час, приємне спілкування, сімейні традиції. А дитині потрібно від батьків так мало: уваги, любові, турботи, часу і вже потім подарунків.

Саме тому актуальним у роботі практичного психолога дитячого садочка є підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності батьків.

 Пам’ятка для батьків « П’ять шляхів до серця дитини»