Безпека життєдіяльності

Закон України «Про охорону праці»

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»

Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»

Закон України «Про дорожній рух»

Закон України “Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці” 

Закон України “Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці “

Закон України “Про затвердження Типового положення про службу охорони праці” 

Закон України “Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці для працівників” відповідно до Положення про розробку інструкцій з охорони праці (від 29.01.1998  №9)

Закон України “Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу” (від 16.05.2019  № 659)

Кодекс законів про працю України

Кодекс цивільного захисту України

ПОЛОЖЕННЯ про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти

Лист МОН України № 1/11-1491 від 14.02. 2019 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти»

Лист МОН від 14.02. 2019 № 1/11-1491 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти»

Лист МОН від 03.06.2022 № 1/6015-22 «Про методичні рекомендації впровадження професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти»

Заходи щодо попередження нещасних випадків,

пов’язаних з виявленням вибухонебезпечних предметів


 

Проявляйте витримку і навчайте дітей
берегти своє життя та здоров’я.

Увага: дорога!

·       Шановні батьки, слід пам’ятати, що дорога є підвищеною зоною небезпеки наших дітей.

·       Не дозволяйте дітям самостійно переходити проїзну частину.

·       Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком.

·       Виходячи на проїжджу частину дороги, припиніть розмовляти — дитина має звикнути до того, що, переходяче дорогу, потрібно     зосередитись.

·       Не переходьте дорогу на червоний чи жовтий сигнал світлофора.

·       Переходьте дорогу лише в місцях, визначених дорожнім знаком — «Пішохідний перехід».

·       З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими, щоб дитина не могла впасти чи вибігти на дорогу.

·       Не виходьте з дитиною з-за машини, з-за кущів, не глянувши попередньо на дорогу — це типова помилка, і не можна, щоб діти її повторювали.

·       Спонукайте дитину до участі у ваших спостереженнях за ситуацією на дорозі: показуйте їй ті авто, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю.

·       Під час подорожі залізничним транспортом дотримуйтесь усіх правил та уважно стежте за дітьми.

·       Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині, вулиці.

Пам’ятайте,  що проїжджа частина є одним
з головних місць травмування дітей!

 

Консультація для батьків: “Дитина і дорожний рух”.

У родині не жалкують часу на те, щоб пограти з дитиною, погуляти, навчити читати або малювати, відправити його в спортивні секції, у всілякі кружки, але рідко знаходять п’ять хвилин в день, півгодини в тиждень, щоб навчити дитину уникати нещасного випадку, особливо на вулиці.

Досить вивчити “історії хвороб” дітей, що постраждали від травм, отриманих у результаті дорожньо-транспортної пригоди, поговорити з лікарем-хірургом або травматологом, щоб зрозуміти просту істину – з кожних двадцяти випадків дев’ятнадцять, виявляється, типові (часто повторюються) виникають у тих самих стандартних ситуаціях, число яких не так уже велике. Ситуації ці можна знати, а поведінці в них — навчити. Та все ж нещастя можна запобігти!

Головним у вихованні законослухняного громадянина ( у тому числі і як учасника дорожнього руху) для батьків повинен бути принцип «Роби, як я». Щоб дитина не порушувала Правила дорожнього руху, вона зобов’язана не просто їх знати – у неї має сформуватися навичка безпечної поведінки на дорозі. Навіть якщо ви спізнюєтеся, все ж переходьте дорогу там, де це дозволено Правилами; у власному автомобілі дотримуйтеся швидкісного режиму; користуйтеся ременями безпеки й не дозволяйте перебувати дітям до 12 років на передньому сидінні. Приклад батьків буде куди ефективніше, ніж сотні разів повторені слова «не ходи на червоне світло».

Навчайте дітей умінням орієнтуватися в дорожній ситуації, виховуйте потребу бути дисциплінованими на вулиці, обережними й уважними! Знайте, якщо Ви порушуєте Правила дорожнього руху, ваша дитина буде діяти так само!

Пам’ятайте, що ви стаєте учасником дорожнього руху не на проїзній частини вулиці, а ще тротуарі. Тому відправляючись у  дорогу з малюком, поясніть йому, що потрібно бути уважним з перших же кроків, виходячи з під’їзду будинку. Пройдіть із ним увесь шлях і намагайтеся показувати найнебезпечніші ділянки на дорозі. Відзначте ті моменти, які виникають при посадці в громадський транспорт і, особливо, при виході з автобуса або тролейбуса.

Навчіть своїх дітей правилам безпечного переходу проїзної частини дороги!

Разом обговорюйте найбільш безпечні шляхи руху, щодня нагадуйте дитині: ПЕРШ НІЖ ПЕРЕЙТИ ДОРОГУ – ПЕРЕКОНАЙСЯ В БЕЗПЕЦІ!

Поясніть дитині, що зупинити автомобіль відразу – неможливо!

Щоб правильно вибудувати процес навчання, необхідно враховувати психологічні і вікові особливості дітей.

Пам’ятайте, всі ці поради та, головне, знання Правил дорожнього руху та поведінки на дорогах, допоможуть уникнути небезпечних ситуацій – збережуть здоров’я та життя Ваше та Вашої дитини!