Залучаємо батьків до співпраці «Конструюємо разом»

16.01.2021, 15:21

Залучаємо батьків до співпраці

«Конструюємо разом»

 

Під час ігрового місячника у закладі батькам вихованців було запропоновано прийняти в ньому участь –  сконструювати модель з конструктора lego разом   зі своїми  дітьми.

Конструктор лего вчить конструювання, яке впливає на різні функції розвитку дитини.

Головна особливість цієї іграшки вона допомагає розвинути ті навички, яких немає.

 

  • Науково доведено, що конструювання в першу чергу розвиває моторику рук. Поєднуючи дрібні деталі разом, доводиться докласти зусилля щоб зібрати іграшку. Це допомагає тренувати координацію рухів.
  • Моторика рук пов’язана з розвитком мови. Центри мозку, які відповідають за ті, що розташовані поруч. Дитині цікаво дізнатися все про нові предмети. Також самі батьки, збираючи разом конструкцію, вчать її новим словам: назви форм, кольорів, споруд, матеріалів, їх характеристик.
  • Розвиває логічне мислення. Для того щоб зібрати ціле, потрібно об’єднати частини. Необхідно подумати, уявити цілісний предмет, зрозуміти яким чином його зібрати. Доведеться також зацікавитися схемою, яка додається до конструктора, зрозуміти як нею користуватися. Можливість знаходити різні шляхи вирішення завдань.
  • Увага, терпіння, посидючість. Доведеться пережити невдачі пов’язані з крахом конструкції, бути наполегливим – заново почати збирати, уважно слідувати інструкції, проводити корекцію складеного невірно. Отже малюк придбає цінний навик, який може стати в нагоді для подальшого життя – самодисципліна.
  • Творчий підхід. Оскільки lego можна зібрати виходячи з фантазії, дитина розвиває уяву, роблячи придумане реальним, прораховуючи свої кроки, можливі комбінації. Виробляє колірне розуміння.
  • Математичні навички. Підрахунок кількості деталей, поділ цілого на частини, додавання різних кількостей деталей. Відкриє у дитині розуміння пропорцій.
  • Розвиває орієнтування в просторі.
  • Отримання інформації про навколишній світ.

Конструктор лего на вряд чи зберігав би свою популярність вже близько 80 років, якби не дитяча любов. Складно знайти дитину, яка відмовиться від цієї захоплюючої гри. А за підсумками проведеної роботи ми зрозуміли що і батьки наших вихованців із задоволенням конструюють разом з дітьми.

Ігри батьків з   lego разом  з дітьми,   пішло  всім на  користь.