Наші традиції

ЗБЕРЕЖЕМО ТРАДИЦІІ

Кожна людина неповторна. І кожна  веде свій рід від своїх батьків, від землі, де народилася. Українська родина і в наш нелегкий час здатна вижити і духовно відродитися, і в цьому ій  допомагає давня культура рідного народу. Знайомство зі звичаями та традиціями починається у сім’ї. Саме родина, дотримуючись певних народних свят та обрядів, тих неписаних законів, якими керуються і в найменших щоденних, і в найбільших всенаціональних справах, передає їх знання дитині.  Недаремно українці кажуть: «Від родини йде життя людини».

Любов до свого народу, до своєї землі витікає із знання народних традицій, звичаїв, із знання народної  творчості.

Той, хто дотримується народних звичаїв, непереможний. Він завжди здатний відстояти свою гідність – як людську, так і національну. Народна педагогіка вчить, що той, хто відрікся від свого минулого, від традицій свого народу, не має майбутнього.

Педагогічне значення народних традицій полягає в тому, що це результат виховних зусиль протягом багатьох поколінь. Народні традиції виступають важливим засобом виховання, який охоплює всі сторони життя народу.

Добрі традиції не повинні зникати, і саме від нас, батьків та вихователів, залежить, чи збережемо їх, чи зможемо передати наступним поколінням.

Сам процес ознайомлення дітей з народними традиціями та звичаями має бути цікавим, змістовним і не перевтомлювати малят.

У наш час батьки зайняті забезпеченням сім’ї, створенням матеріального благополуччя і мало уваги приділяють культурному та духовному розвитку своїх дітей. Сьогодні тільки дитячий садочок може допомогти батькам звернути увагу на своїх дітей, направити та пробудити в них бажання до відтворення народних та сімейних традицій.

Наш садочок «Журавлик»  приділяє значну увагу цьому аспекту. Проводяться спеціально організовані заняття з народознавства, які проходять у «Світлиці». На них діти знайомляться з побутом українського народу, його ремеслами.

А ще «Журавлик» відомий розвагами та святами в народному стилі для дітей та дорослих. Це і виставки творчості,приурочені до народних свят, і вечорниці, і тематичні святкові ранки.